Katarzyna Grysko

W latach 2001 – 2019 tancerka-solistka w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Równolegle z pracą w Śląsku rozpoczęła pracę jako instruktor tańca szkoląc dzieci i młodzież w zespołach tanecznych na Śląsku. W latach 2008 - 2015 pracowała jako instruktor baletu dla dzieci w Tarnogórskim Centrum Kultury. 
Posiada w swoim dorobku przygotowanie choreografii i reżyserię spektakli „Śpiewa cała ziemia” i „Nie wiem, lecz wierzę”, w których udział wzięli artyści tarnogórskiego chóru „Kolejarz” i młodzież z zespołów „Tarnogórzanie”(już nieistniejący) i TESS. W roku 2012 wyreżyserowała spektakl „Klucz do wrót czasu” na otwarcie tarnogórskich Gwarków. Jako tancerka wzięła udział w wielu warsztatach w kraju i za granicą. W latach 2015 – 2018 była pedagogiem tańca współczesnego podczas Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie.

Zatańczyła w kilku spektaklach w choreografii Michaiła Zubkowa m.in. „Soft Power” (Festiwal Unsound w Krakowie) i „Exodus” do muzyki Wojciecha Kilara. 
Była założycielką i choreografem Teatru Tańca Współczesnego „Six Limbs Group” działającego w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie w latach 2012 - 2019. 
Nawiązała współpracę ze szkołą tańca Iris z Kijowa, z którą teatr wziął udział w warsztatach w ramach projektu UP DANCE koordynowanego przez absolwentów Anton Bruckner Privatuniversitat. 
Stworzyła dwa pełnometrażowe spektakle - „Jewel” i „Historyjki” oraz wiele krótszych form prezentowanych i nagradzanych na festiwalach tańca. Wraz z tancerzami stworzyła inscenizację, która uświetniła wernisaż wystawy „Powidoki znaku” autorstwa profesora Adama Romaniuka, prezentowanej w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. 

Zakochana w teatrze. 
Autorka ruchu scenicznego dwóch spektakli muzycznych powstałych we współpracy z aktorami Teatru Polskiego z Bielska Białej oraz Teatru Śląskiego w Katowicach: „Flirt każdego może spotkać” - spektakl muzyczny z piosenkami francuskimi - oraz „Autsajder” (reżyseria Robert Talarczyk) z nowymi aranżacjami piosenek Dżemu. 
Współautorka scenariusza. Autorka bajki dla dzieci „Wielka Podróż Żarobotów na Górę Złomu”. Założycielka, kompozytorka, autorka słów i wokalistka grupy Po Czarnych działającego w latach 2002 - 2011.

Po zakończeniu kariery scenicznej rozpoczęła studia w GWSP w Chorzowie na kierunku Terapia Artystyczna o specjalności Arteterapia, które ukończyła z wyróżnieniem. 

Skończyła kurs choreoterapii w Fabryce Kreatywności, kurs zarządzania social mediami z Piotrem Chmielewskim w Social Media Now. Certyfikowany instruktor alpakoterapii. Dzięki współpracy z Fabryką Kreatywności z Chorzowa prowadziła warsztaty rozwojowe z dziećmi romskimi i polskimi z Centrum Aktywizacji Społecznej w Chorzowie oraz zajęcia z choreoterapii z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu. 

W 2021 roku założyła firmę „Listopadowy Projekt”, w której prowadzi warsztaty z elementami arteterapii i choreoterapii. 

Organizuje wykłady i spotkania dzieląc się świadomością zdrowego stylu życia z podkreśleniem zdrowia emocjonalnego. Współpracuje z bytomską malarką Magdaleną Wesołowską, z którą stworzyła kilka programów warsztatowych dla dorosłych i dla dzieci. 
Najlepiej czuje się właśnie wśród dzieci, gdzie może bez skrępowania uwalniać swoją dziecięcą naturę.

Wraz z mężem współtworzy agencję marketingową Kofeina Public Relations, obejmując opieką social media klientów. Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach oraz kontynuując studia na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Edukacja Kulturalna.

Listopadowy projekt: https://www.listopadowyprojekt.pl/





posiada certyfikat jakości
wpis do RIS
wpis do BUR